A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Magyar Nyelvészeti Tanszékének nyugalmazott egyetemi docense. Nyelvészeti kutatómunkáját Grétsy László irányításával kezdte 1972-ben. 1976-ban a szokatlan szóképzésről írt értekezésével szerzett az Eötvös Loránd Tudományegyetemen bölcsészdoktori címet. 1977-ben került a Budapesti Tanítóképző Főiskola Magyar Nyelv és Irodalom Tanszékére, ahol részt vett a magyar nyelv oktatásának korszerűsítési munkálataiban: a Magyar nyelvészeti szöveggyűjtemény összeállításában, valamint társszerzőként A magyar nyelv könyve megírásában. 1975-től 1987-ig az MTA Nyelvtudományi Intézetében az Új magyar tájszótár készítésében vett részt tudományos segédmunkatársként. 1988-tól folyamatosan jelennek meg helyesírási és nyelvtani elemzési gyakorlókönyvei, valamint a hozzájuk kapcsolódó munkafüzetei. 1991-től 1996-ig a Nyitrai Pedagógiai Főiskola Hungarisztika Tanszékének volt a vendégtanára. Az oktatás mellett diákkörével nyelvjárásgyűjtést végzett Medvasalján. 1998-tól 2003-ig a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Magyar Nyelv és Kultúra Tanszékén vendégtanári feladatokat látott el. 2003-tól 2011-ig a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karán tanított egyetemi docensként. 2011-től 2016-ig a pozsonyi Komenský Egyetem Magyar Nyelv és Irodalom Tanszékének volt a vendégtanára.
Tudományos tevékenysége főként a nyelvjárások vizsgálatára és a névtanra irányul. Nyelvjáráskutatásban végzett munkájának elismeréseként 2001-ben Csűry Bálint-díjjal tüntették ki. 2001-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetemen PhD tudományos fokozatot szerzett. Doktori értekezésének címe: Lexikológiai vizsgálatok Medvesalja nyelvjárásában. 2011-ben jelent meg a korábbi munka folytatásaként Medvesalja magyar nyelvjárási atlasza.
2005-ben meghívták a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkársága által szervezett helyesírási bizottságba, mely az egyházi szakkifejezések és ünnepek írásmódjával foglalkozott.
2006-ban a magyar nyelvművelés területén végzett munkájáért Gyula Város Önkormányzata és a gyulai Erkel Ferenc Gimnázium Implom József-díjjal tüntette ki.
2018-tól 10 anyanyelvi kompetenciafejlesztő munkafüzete jelent meg a Tinta Könyvkiadónál.