Az ivóvíz az egyik legfontosabb természeti kincsünk, éppen ezért nem lehet elég korán kezdeni arra tanítani a gyerekeket, hogy vigyáznunk kell rá. Mondókákkal, énekekkel, kézműves feladatokkal és izgalmas kísérletekkel is felhívhatjuk a kicsik figyelmét arra, hogy a víz az életünk minden területén jelen van.
Gianumberto Accinelli különleges könyve úgy mutatja be a tenger élővilágát, mintha mi magunk is alámerülnénk a mélységekbe. Az Utazás a mélybe szokatlan, függőleges formátumú könyv. A kék ezernyi árnyalatát és a tenger gazdag élővilágát Giulia Zaffaroni illusztrációi tárják a szemünk elé. A művészi kötettel a jegesmedvék jégtábláitól egészen a Mariana-árokig utazhatunk a mélybe. A Bolognai Gyermekkönyvvásáron évente hirdetik ki a Bologna Ragazzi díj nyerteseit, öt kategóriában. A 2024-es év kiemelt témájában olyan, az elmúlt hat évben megjelent könyveikkel nevezhettek a szerzők, amelyek a „tenger” hívószó sokszínű jelentésrétegéhez kapcsolódnak. Az Utazás a mélybe az „Ismeretterjesztő – kiemelt téma: A tenger” kategória díját nyerte el.
Nem lehet eleget beszélni a fenntarthatóságról, a környezetvédelemről, az ökológiai lábnyomról. Ismeretterjesztő kiadványaink segítenek eligazodni a vizek varázslatos világában.
Sokakat érint a klímaszorongás is, amely a gyors és negatív változásokkal szembeni tehetetlenségből fakad. Tudtad, hogy a víz többféleképpen is segítségünkre lehet szorongás esetén? Mit tehetünk, hogy enyhítsük vele a negatív érzeteinket?
- Megihatunk egy pohár vizet, lassan kortyolgatva.
- Megmoshatjuk az arcunkat, karunkat.
- Lezuhanyozhatunk, vagy kádfürdőt vehetünk.
- Úszhatunk vagy pancsolhatunk egyet.
- Kiülhetünk vízpartra és nézhetjük a hullámokat.
- Esőben engedhetjük, hogy az arcunkra hulljanak a cseppek.
A természettel való közvetlen kapcsolódás jót tesz a testi-lelki egészségünknek. Segít a környzettel való pozitív viszony kialakításában is - ami a felelős környezetvédelem alapja.