Mióta vagy kapcsolatban a Mórával?
Tulajdonképpen 1986 óta. Ekkor találkoztam Pesterzsébeten Janikovszky Évával, akivel író-olvasó találkozót szerveztünk. Ő mondta, hogy azért szeret a gyermekirodalommal foglalkozni, mert mindenki úgy fogadja, mintha már régóta ismernénk egymást. Bárhová megy, mintha a klubjába lépne be.
Jóval később, 2007-ben a Petőfi Irodalmi Múzeum A Pál utcai fúk 100 éves évfordulója alkalmából rendezett kiállítása révén, (melynek kurátora voltam), találkoztam Merényi Ágival, a Móra akkori főszerkesztővel. A múzeumunkban mutatták be Pásztor Árpád: Muzi című regényét, mely kapcsolódik Molnár Ferenc világához.
Szerencsére a Móra is felvállalta, hogy vándorkiállításokat készít, így kerültünk igazi barátságba a kiadó munkatársaival. Céljuk, hogy minél több helyen közel vigyék az irodalmat a gyerekekhez, s segítsék az olvasáspedagógiával is foglalkozó könyvtárosok munkáját. Közösen hoztuk létre a Lázár Ervin-vándorkiállítást, A Pál utcai fiúk-vándorkiállítást és talán nem titok, hogy Fekete István műveiből is rendezünk egy játékos tárlatot.
Ha csak 3 szóval kéne jellemezni a Mórát, melyik 3 szót használnád?
Elkötelezett – kreatív – innovatív.
Mit üzensz a mórásoknak?
Őrizzék a gyermekkönyv-kiadás magas színvonalát, hogy ez által is fejlődjön az újabb magyar gyermekirodalom!
Emőd Terézia
Muzeológus könyvtáros