Simkó Anna a Heim Pál Kórházban dolgozó pszichológusként és három gyermek édesanyjaként évek óta foglalkozik székletvisszatartással kapcsolatos problémákkal. A Kakapara az első könyve.
A TARTALOMBÓL:
Szülőknek a kakilási nehézségekről
A szobatisztaság kialakulása
Kakiutazás
Hogyan készül a kaki?
Segítő mesék gyerekeknek
Bevezető a gyerekeknek a relaxációs/segítő mesékhez
Az eltömődött csatorna
Belső utazás
A faúsztatás
„Gyermekünk viszonyát a világ dolgaihoz legfőképpen mi alakítjuk. Érdemes végiggondolni, mi magunk mennyire kezeljük természetesen a székletet, a kakilást, undorodunk-e tőle, vagy kizárólag viccelődve beszélünk róla.”
A Móra Kiadó MÓRA CSALÁDI IRÁNYTŰ sorozata a szülőknek szóló önsegítő könyvek legjavából válogat. Az eddigi köteteket német vagy angol nyelven író, nemzetközileg elismert nevelési szakértők írták a kineziológiától a gyerekkori agresszivitáson át a tudatos médiahasználatig. A Kakapara a sorozat első saját fejlesztésű darabja, amelyben a szerző nem csak a szülőket, de a székrekedéssel küzdő gyermekeket is megszólítja.
A könyv megjelenését támogatta a
Kakapara – Nagy dolog? Kis dolog? Te hogyan gondolod? című kötet utolsó fejezetében olvasható Bevezető gyerekeknek, a székrekedését oldó három relaxációs meséhez. Elmondja a szerző, Simkó Anna.
A Kakapara – Nagy dolog? Kis dolog? Te hogyan gondolod? című kötet utolsó fejezetében olvasható, a gyermekek székrekedését oldó három relaxációs meséből az első, Simkó Anna tolmácsolásában.
A Kakapara – Nagy dolog? Kis dolog? Te hogyan gondolod? című kötet kötet utolsó fejezetében olvasható, a gyermekek székrekedését oldó három relaxációs meséből a második, Simkó Anna tolmácsolásában.
A Kakapara – Nagy dolog? Kis dolog? Te hogyan gondolod? című kötet utolsó fejezetében olvasható, a gyermekek székrekedését oldó három relaxációs meséből a harmadik, Simkó Anna tolmácsolásában.
Hozzászólások