A Hogyan legyél hang-Erős a harmadik fejlesztő kötetem; beszippantott a társas képeskönyvek világa. Manapság különösen fontos feladatnak tartom a szülői énhatékonyság érzésének növelését, a szülő-gyermek kapcsolat minőségének, és kettejük mentális jóllétének javítását. Az idén megjelent, hangerő-szabályozásról szóló kiadvány kiemelt helyet foglal el a szívemben. Ha megkérdezik azonban, hogy miről szól, válaszomat gyakran beszédes szemforgatás fogadja. „Szomorú, hogy ezeket a dolgokat tanítani kell”, vélekednek fejcsóválva egyesek; „régen ezeket minden gyermek tudta, nem kellett tanítani”, mondják lesújtva mások. Én egyáltalán nem így gondolkodom erről, és azt is elmondom, miért.
Hányszor álmodozunk arról kedvenc regényeinket lapozgatva, hogy bárcsak ott lehetnénk a szereplők mellett! Ezt az élményt, a történetbe lépés izgalmát hozzák el a kalandválasztós könyvek, amelyekben az olvasó hoz döntéseket arról, hogyan folytatódjon a cselekmény. Vigyázat, rizikós az olvasás! Lehet, hogy egy szereplőt veszélybe sodrunk, de az sem kizárt, hogy egy fontos titok nyitjára jövünk rá. Egyszerre kaland, játék és kockázat.
A 2024/25-es tanévben, a korábbi digitális oktatás után talán még nagyobb figyelem irányul a tanulást, tanítást segítő eszközök, programok felé. A Kaméleon Olvasóklub négyfordulós levelezős játéka az alsósoknak nem csak az olvasás és szövegértés elsajátításában segít, de erőssége a diszlexia-prevenció is. A cél a szövegértés fejlesztése, az olvasóvá nevelés és a kortárs irodalom megismertetése, izgalmas és játékos kihívások segítségével. A kortárs szöveget általában egy klasszikus irodalmi mű kíséri, hogy megmutassuk, ezekkel a mesékkel is lehet érdekesen és korszerűen dolgozni.