"Miklya Luzsányi Mónika könyve sok-sok humorral fűszerezve teszi életszerűvé és élvezhetővé a moralizálástól mentes történetet, amely segít az óvodáskorú gyerekeknek eligazodni a „tudni illik, hogy mi illik” útvesztőjében."
Dr. Szinger Veronika - Károli Gáspár Református Egyetem
„Kedves szülők! Csak akkor merjék a gyerekek kezébe adni ezt a könyvet, ha otthon a papa és a mama is jól viselkedik, mert bizony a mese szerint ott is lehetnek bajok. Ami nem baj mindaddig, amíg valaki igyekszik tanítani a helyes viselkedést. Mert ma nem divat a fegyelmezés, az a módi, hogy teljesedjen ki a gyerek egyénisége – de ha nem tud köszönni, ha nem tud kérni, ha nem érdekli más, csak saját maga, addig vesztest nevelnek belőle. Mert azzal a mentalitással nem fogadja el őt semmilyen közösség, soha nem lesz sikeres. Ez a kedves, szándékosan nem „bájost” mondtam, könyv teljesen hétköznapi példákon mutatja be, mire is kell naponta vigyázni, hogyan kell úgy „nevelni” a családot, hogy ne sértődés legyen a vége. Várom a sorozat többi részét, mert szívesen olvastam.”
Görög Ibolya - protokoll szakértő
"Hiánypótló. Szükség van rá, hiszen oly nagy szükség van arra, hogy a gyerekekhez közel hozzuk azokat az együttélési szokásokat, szabályokat, melyek segítenek a kapcsolatok alakításában, az együttlétek zökkenőmentesebb, jó hangulatú kialakulásában, mert számomra, az illemszabályok ezt jelentik."
Karczewicz Ágnes -óvónő, a Kincsek és kacatok óvodáknak blog szerzője
"A szöveg a mindennapi nevelői gyakorlatban összekapcsolható a dramatikus játékok lehetőségeivel, alkalmazható az illemszabályok sikeres elsajátításához, az apró konfliktusok feloldásához, a társas kapcsolatok fejlesztéséhez. A képeskönyv jó élményforrás az óvodai beszélgetésekhez, lehetőséget nyújt a további történetszövési alkalmakhoz. A meseszöveg számtalan ötletet rejt az illemtanulás koncepciójába illeszkedő szituációk játékos feldolgozásához: lehetővé teszi, hogy a gyerekek oldott keretekben különböző szerepkörökbe bújva új tapasztalatokra tegyenek szert, eltérő reakciókat próbáljanak ki, minél pontosabban fejezzék ki gondolataikat. A humor erejével felvértezett képes mesekönyv az óvodai feldolgozáson túl otthoni közös olvasmányélményre, játékra, beszélgetésekre is alkalmat ad. "
Bereczkiné dr. Záluszki Anna - ELTE TÓK