A Babageometria-sorozat nélkülözhetetlen kelléke a baba könyvtárának! A fekete-fehér kontrasztja, és a vonalak ritmikus változása segíti a látás fejlődését. Előbbi a szem fókuszálásának képességét, az éleslátás kialakulását, utóbbi a szemmozgásokat, illetve a mozgó tárgyak követésének képességét fejleszti.
Kiváló humora, nagy fantáziája a magyar gyermek- és ifjúsági irodalom egyik legsokoldalúbb alkotójává tette. Számtalan közkedvelt mesesorozat, hangjáték és meseregény írója. Sikeres televíziós báb- és animációs sorozatai - a Mi újság a Futrinka utcában?, a Frakk, a Kukori és Kotkoda - könyv formátumban is megjelentek a Móra Kiadónál, és a tévés változatokhoz hasonlóan népszerűek lettek. Ifjúsági regényéből, a Szeleburdi családból Palásthy György rendezett legendás játékfilmet.
A Barangoló sorozat az egész család számára jó választás egy belföldi kirándulás vagy nyaralás során. Varga Viola Magyarország különböző tájaira kalauzolja el az olvasót, ahol az olvasónak lehetősége nyílik közelebbről megismerkedni egy-egy várossal, látványossággal, vagy nevezetességgel. A különböző helyszínekhez kapcsolódó ismeretterjesztő részeket a játékos feladatok és Nemes Anita részletgazdag illusztrációi teszik még izgalmasabbá.
Hogy kicsoda Bugac Pongrác, és mi fán terem a BerGer Szimat Szolgálat?Egyszerű. Pongrác én vagyok, a BGSZ pedig egy nyomozóiroda, amit a bácsikáim alapítottak. Bernát bácsinak és Gerzson bácsinak, a két tiszteletreméltó öregúrnak igazán jó a szimata még most is, csak már nincs kedvük olyan sokat szaladgálni.Alig várták, hogy elvégezzem az egyetemet, és átvegyem a cég irányítását. Kis idővel ezelőtt teljesült a vágyuk. Elmehettek nyugdíjba, és immár én ülök a BerGer Szimat Szolgálat igazgatói székében, a Harap utca 3/b- alatt. Persze csak akkor, ha a teendők nem szólítanak a terepre...
Mit szeretsz a legjobb barátodban? Együtt nevetni vele? Mindent kibeszélni? Bolondozni? Vagy a sok közös kalandot?
A Móra új könyvsorozata, a 9 éves kortól ajánlott #BFF kötetei tele vannak komoly, ugyanakkor mégis mindennapos témákkal, humorral, szerethető karakterekkel és persze izgalommal.
A kortárs magyar szerzők által írt regények elsősorban a kiskamaszok mindennapjaira, az őket foglalkoztató témákra, problémákra helyezik a hangsúlyt, míg a külföldi írók fiatal hősei a fantázia birodalmába vezetik az olvasókat, ahol felbukkanhatnak például rejtélyes szörnyek, mitológiai lények és eltévedt mesehősök is.
A Bogyó és Babóca sorozat első kötete 2004-ben jelent meg az építészmérnök végzettségű Bartos Erika rajzaival és szövegével, és hamarosan a legkisebbek kedvencévé vált, népszerűsége szájról szájra terjedt. Az első kötetet sok újabb könyv követte, a mesékből egy magától fejlődő, szeretetből táplálkozó sorozat bontakozott ki. A két főszereplő Bogyó, a csigafiú, és Babóca, a katicalány.
Mesét olvasni és hallgatni mindig jó – de elalvás előtt a legjobb.
Boldizsár Ildikó író-mesekutató négy kontinens mesekincseiből válogatta össze, és rendszerezte a sorozat meséit. A köteteket minden korosztálynak ajánljuk! Az óvodások élvezik a fordulatos történeteket, a nagyobbak pedig felismerik a történetekbe rejtett örök tanulságokat.
Radnóti Blanka, gazdi és illusztrátor első saját mesekönyvét a 2-5 éves gyerekeknek ajánljuk. Azoknak, akik szeretik a kutyákat.
A szerző rajzaival megjelent Botcsinálta boszi sorozat 1974-es megjelenése óta töretlen sikernek örvend, a rajongók szerint nagyban inspirálhatta a Harry Potter sorozatot. Jill Murphy 2006-ban elnyerte érte a Guardian Children's Fiction Prize-t.