Író, egyetemi oktató. Kolozsváron él a családjával. Szülővárosában, a Báthory István Elméleti Líceumban érettségizett, majd a BBTE filozófia szakán szerzett oklevelet. 2012-ben az Színház és FIlmművészeti Egyetemen védte meg doktori dolgozatát.
Alapítója és 2005-től 2009-ig főszerkesztője a Filmtett mozgóképes havilapnak. 2009-től 2017-ig a Koinónia Könyvkiadó vezetője, 2019-től pedig a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Magyar Film és Média Intézetének főállású oktatója, ahol forgatókönyvírást, kreatív írást, és filmtörténetet tanít.
Zelk Zoltán – Weöres Sándor és Szabó Lőrinc kortársaként – meghatározó szerepet tölt be a magyar gyermeklíra történetében. Verseiben a népdal képi világának egyszerűségét fedezhetjük fel, meséi finom líraisággal szólnak a természetről, sok humorral az állatvilágról. Egyik méltatója, Rigó Béla szerint ha nincs Weöres Sándor, talán Zelk Zoltán gyerekversmintája fémjelzi a korszakot. Zelk Zoltán versei és meséi a magyar gyermeklíra alapművei, a bölcsődei és óvodai gyermekfoglalkozások népszerű kellékei, számos tankönyv, antológia elengedhetetlen anyagai.
ZÖLD PANNA
Tartozom egy vallomással. Kifejezetten utálom az önéletrajzokat. Olvasni és írni egyaránt. Szerintem sohasem arról szólnak, ami lényeges. Iskolák, diplomák, munkahelyek, kitüntetések, díjak tömkelege… mégis ki a csudát érdekel mindez? Ezekből még soha semmi lényegeset nem sikerült megtudnom.