J.Kovács Judit vagyok. 1974 nyarán perdültem a világra. Zene és természetszerető nagycsaládban nőttem fel. Az ELTE-n angol nyelvtanár szakot végeztem, majd Bölcsészkaron egyetemi diplomát kaptam angol nyelv és irodalomból. Közben részt vettem az ELTE, akkor induló kétéves drámapedagógiai képzésén, melynek köszönhetően drámajáték-vezetői képesítést szereztem. Tanárom, Gabnai Katalin szerkesztette a “Dünnyögők és dúdolók” című népi gyűjtést, mely első hivatalos találkozásom volt az ölbeli játékokkal. A báb és maszk gyakorlati tantárgynak köszönhetően, Granasztói Szilvia segítségével betekintést nyerhettem a Magyar Állami Bábszínház kulisszatitkaiba. Kerekítő manóval való bábozást Lénárt András és Aracs Eszter bábművészektől tanultam.
JAMES PATTERSON (1947–) korunk legnépszerűbb történetmesélője. Olyan feledhetetlen karakterek és sorozatok megalkotója, mint például Alex Cross, Jane Smith, Maximum Ride, illetve a Született nyomozók (az alapjául szolgáló regénysorozat első kötete Gimisévek 1. – Életem legpocsékabb évei címmel jelent meg magyarul). Ezenkívül lenyűgöző igaz történeteket írt a Kennedykről, John Lennonról és Tiger Woodsról, valamint katona hőseinkről, rendőrökről és a sürgősségi részlegen dolgozó ápolókról. Társszerzője volt a sikerlisták élére jutó, Bill Clintonnal és Dolly Partonnal írt regényeknek, saját életét pedig a James Patterson by James Patterson című művében mesélte el. Élete során eddig egy Edgar-díjjal, tíz Emmy-díjjal, az amerikai National Book Foundation életműdíjával és a National Humanities Medallal tüntették ki.
1926. április 23. – 2023. július 14.
Szegeden született. Egyetemi tanulmányait a budapesti Pázmány Péter illetve Eötvös József Bölcsészettudományi Egyetemen folytatta, filozófia, pszichológia, szociológia (később politikai gazdaságtan) szakon. Első munkahelye a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium tankönyv osztálya, 1953-tól az Ifjúsági (később Móra) Kiadó lektora volt, 1964-től főszerkesztői beosztásban. Itt dolgozott nyugdíjba vonulásáig, 1987-ig, de ezután is a kiadó munkatársa, később igazgatósági tagja volt. Első könyve 1957-ben jelent meg. Azóta több mint harminc könyvet írt. Írásait az olvasók korhatár és fenntartás nélkül szeretik. A felnőtt és gyerekvilág konfliktusait humorba oldó, nagy sikerű könyveit harmincöt nyelvre fordították. Írt még filmforgatókönyvet, dolgozik hetilapoknak, folyóiratoknak, gyakran szerepelt a televízióban, rádióban. 1978-tól, megalakulásától 1995-ig elnöke volt az IBBY (Gyermekkönyvek Nemzetközi Tanácsa) magyar bizottságának. Húsz évig volt elnökségi tagja az UNICEF Magyar Bizottságának, 1991-től elnöke volt a Staféta Alapítvány kuratóriumának (a hátrányos helyzetű gyerekek továbbtanulásának biztosításáért), 1996 óta elnöke az Írószövetség Gyermekirodalmi szakosztályának. Hosszan tartó betegség után 2003.július 14-én hunyt el.
Jesper Juul Dániában született 1948-ban, és itt is élt 2019-ben bekövetkezett haláláig. Tanár, családterapeuta, mediátor, a korszerű pedagógia egyik legjelentősebb alakja. Több mint 40 könyvet írt, melyeket számos nyelvre lefordítottak. Európa meghatározó és innovatív családterapeutája, aki 2004-ben megalapította a „Familylab International” elnevezésű, családi műhelyeket tömörítő hálózatot, mely abban támogatja a szülőket, hogy autentikusan és tiszteletteljes módon irányíthassák a családjukat.
Jill Murphy Londonban született és nevelkedett. Szeretett iskolába járni, és már kicsi korában is szépen rajzolt és mesélt. Tizenegy évesen egy szigorú zárdaiskolába került, ahol a tanárok jobban örültek, ha mesélés helyett a tanulással foglalkozott. Egy napon, amikor két barátnőjével zuhogó esőben ért haza, az édesanyja megjegyezte: „Úgy néztek ki, mint három boszorkány!” – Így született meg Jill fejében első könyvének története. A Botcsinálta boszi főszereplője egy boszorkányiskolába járó lány, aki sehogy se találja helyét az iskolában.