Vajda Éva 1970-ben született Kaposváron, ott érettségizett. A Közgazdaságtudományi Egyetemen szerezte első diplomáját, később tanult jogot és kommunikációt az ELTE-n, majd politikatudományból is szerzett egy MA fokozatot a Közép-Európa Egyetemen (CEU).
Pályáját a Magyar Rádióban kezdte gazdasági újságíróként, később az írott műfajra váltott, a Magyar Narancsnál kezdett írni. Oknyomozó újságíróként szerzett magának hírnevet, az Élet és Irodalomban (ÉS) 1998-2000 között megjelent cikkeit a Postabankról, a Globex holdingról, a KH bankról és az Orbán család bányavállalkozásairól a mai napig rendszeresen idézik. Az ÉS után több mint három évig dolgozott az Open Society Institute (OSI) mediaprogramjánál, majd egy évig a budapesti Holokauszt Emlékközpontban. 2005-ben tért vissza ismét az újságíráshoz: az akkor még Spiegel-tulajdonú Manager Magazin főszerkesztőhelyettese lett. A Magyar Telekom korrupciós botrányairól írott cikkeiért megkapta az év oknyomozó újságírója díjat 2006-ban, és a vezetése alatti időszakban a szerkesztőség is több díjat nyert. 2008 és 2010 között az Index külsős szerzője lett, és projekteket vezetett a Tasznál és a Transparency International-nél (TI). Mong Attilával 2009-ben írt tényfeltáró könyve, az Ártatlanok kora azzal foglalkozik, hogy mi történt a nagy gazdasági bűncselekményekkel az igazságszolgáltatásban. Ezen kívül több kötetben publikált, szerkesztett oknyomozó könyvet, írt tananyagot és több mint tíz évig tanított újságírást itthon és a Balkánon, valamint a volt Szovjetunió országaiban. 2010-ben, fia születése után váltott és vállalati csalásfelderítéssel kezdett foglalkozni: először a Mávnál dolgozott, majd egy nemzetközi cég vezető munkatársa lett. Jelenleg egy közép-európai régiós pozícióban dolgozik Prágában.
Váradi Péter/Váradi Ferenc Szegeden született. A szegedi Kegyesrendi (Piarista) Gimnáziumban érettségizett 1944 tavaszán, közvetlenül az ország német megszállása után. A háborús rémségek elmúltával 1945-ben elkezdte tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen, ahol 1949-ben a vegyészeti diplomája után megszerezte a Doktorátust.
Mióta élek, mesélek. Sokáig voltam egyke, talán ennek is köszönhető, hogy viszonylag gyorsan megtanultam képzelt barátokat teremteni, vagy életet lehelni tárgyakba: gáztűzhelybe, személyautóba, fületlen bögrébe, utcán talált kavicsba.Középiskolai tanárom szerint az a szuperképességem, hogy a semmiről is tudok élvezhetően írni egy fél oldalt.Szerencsére gyakran jutnak eszembe valamik is, amik leggyakrabban gurulnak – mégiscsak 2 fiúgyermek édesanyja vagyok, az autóbolond férjemről és hűtős Imibáról, az apósomról ne is beszéljünk.Van diplomám, de ez nem erre a lapra tartozik, mivel leginkább a számokhoz, százalékokhoz és csupa effajta humortalan dologhoz köthető. Nem untatnálak a részletekkel.2016 óta az Író Cimborák gyerekirodalmi alkotóközösség tagja vagyok.Első könyvem 2019-ben jelent meg.Az utolsót 2083. július 4-én, a 100. születésnapomon szeretném bemutatni neked. Remélem, ott leszel!
1960-ban születtem Budapesten a VII. kerületben. Iskoláim kijárása után Kecskemétre költöztem és az ottani megyei könyvtárban gyermekkönyvtárosként dolgoztam közel 20 éven keresztül. Ott fedeztem fel, hogy a mesék olvasása felnőttként is nagy örömet okoz. Első könyvem, a rövid elbeszéléseket tartalmazó Szótáríró királyfiak 2009-ben jelent meg.Szeretek úgy belekezdeni egy könyv olvasásába, hogy semmit sem tudok róla. Így minden mondat, a történet minden fordulata meglepetésként hat, élvezem a saját reakcióimat, ahogy elszomorodom vagy elnevetem magamat.varga-eva.hu
Varga Katalin (1928. március 26. - 2011. augusztus 4.) „Négy gyermekem van. Ennek köszönhető végeredményben, hogy gyermekkönyveket is írni kezdtem, mert nem készültem gyermekírónak…” – vallja önmagáról Varga Katalin, a számos népszerű mesekönyv és ifjúsági regény szerzője. S valóban, irodalmi pályája költőként indult. Első könyve verseskötet volt, A megszökött gyermekkor címmel jelent meg 1960-ban. Később A második ég (1963), Az égő csipkefa (1966), A szavak számüzetése (1969) című verseskötetei mellett 1974-ben Árpa és gödölye című regényével prózaíróként is jelentkezett. Gyermekkönyvei a kisiskolások kedves olvasmányai voltak, s napjainkban képes mesekönyvei, írást-olvasást tanító verses meséi reneszánszukat élik. A kisgyerekek még ma is a Gőgös Gúnár Gedeonból tanulnak meg olvasni, a Mosó Masa Mosodájából helyesen írni. Bonca-történetei nem csupán könyvben, hanem a filmvásznon is nagy népszerűségre tettek szert, a Kisbence, A zöld torony vagy Piskóta című regényei még most is üdítő olvasmánynak számítanak.
Művészettörténészként végzett a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen. A diploma megszerzése óta múzeumpedagógusként dolgozik a Szépművészeti Múzeumban. Több, gyermekeknek szánt művészetpedagógiai kiadvány szerzője. Kisgyermekes anyukaként kiemelten fontos küldetésének tartja a lehető legkorábban megkezdeni a képzőművészet, a kultúra megismertetését, valamint az esztétikai érzék fejlesztését.
Szerző1984-ben születtem, és alig negyed évszázaddal később (hű, de soknak tűnik, nem igaz?), mint a legkisebb szegénylegény kopogtattam a Móra Kiadónál, hónom alatt az első mesém kéziratával. Ma is ugyanolyan izgalommal készülök egy-egy újabb könyvem megjelenésére, mint akkor, és boldogsággal tölt el, hogy egyre többen várják velem együtt az új megjelenéseket. Nagyon fontosnak tartom az olvasókkal való személyes kapcsolattartást, szívesen veszek részt író-olvasó találkozókon, közönségtalálkozókon, dedikálásokon, és nagy becsben tartom a gyerekektől kapott rajzokat, leveleket, kartonpuszikat, plüssbajuszokat. Ha kíváncsi vagy még több mindenre velem kapcsolatban, fotókat, videókat nézegetnél, további bejegyzéseket olvasnál tőlem, vagy szeretnél írni nekem, keress Facebookon, vagy látogass meg a honlapomon.https://www.facebook.com/vigbalazs.meseirohttp://www.vigbalazs.com/